Rensmurs Bed & Breakfast
Rensmur 115
73397 Sala
Telefon 0224-50045
Välkommen till Rensmurs Bed & Breakfast
Söker du ett alldeles speciellt boende i lantlig och ogenerad miljö, mitt bland hästar, kor och får så har du kommit alldeles rätt! Vill du ocksåhha den bekvämlighet som Bed & Breakfast ger, men ssamtidigt ha ett egen och avskilt boende så kommer detta att passa dig.
Detta är det rätta stället att stressa av i en miljö som inte är lätt att hitta längre. Här finns möjligheter till de flesta aktiviteter som är förknippade med att bo nära naturen.
”Hattstugan” (efter Elsa Beskows saga med samma namn) är på 45 kvm med sex bäddar fördelade på ett sovrum och två sovloft. Stugan har alla bekvämligheter och en 20 kvm altan med utsikt mot skog och ängar.
Vi har också en Presentbod, dels med produkter tillverkade på gården, dels av utvalda leverantörer.
Läge och avstånd
Rensmurs Bed & Breakfast ligger längs riksväg 70, c:a 12 km norr om Sala. För en detaljerad vägbeskrivning se vår hemsida.Måltider
I priset för Bed & Breakfast ingår handdukar, sänglinne och frukost. Du väljer själv vilken frukost du vill ha, allt från grötfrukost till kaffe.Faciliteter
- Ridpaket
- Fiske
- Ogenerat
- Lantligt
- Ridpaket
- Naturen inpå knuten
- Gratis lånecyklar
- Flottfärder arrangeras
Våra priser
Stugan kan hyras med eller utan B&B per natt. Även veckohyra eller för längre perioder är möjligÖvrigt
Stugan är utrustad med dusch och wc. Fullt utrustat kök finns och storstugan har TV med basutbud.Vädret Sala
Antal sidvisningar för detta boendet: 188 st
Avvikelsetal till boendets hemsida: 44 st
Avvikelsetal till boendets hemsida: 44 st

